FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

6. Usui Mawashi Grup Egzersizi

Japonca matvashi, 'akım' demektir. Bu egzersizde, kaç kişi ile bir araya gelinirse o kadar kişi arasında Reiki enerjisinin akımı sağlanır.
Grup, bir halka oluşturarak el ele tutuşur pozisyonda, ama el ele tutuşmadan, sadece elini, diğer kişinin elinin 1-2 cm üzerinde tutarak oturur, böylece sağ eli bir yanındakine, sol eli de diğer yanındaki kişiye uzanır. Sol avuç yukarı, sağ avuç aşağı bakar. Öğretmen sol tarafından enerji göndermeye başlar. Yanındaki, sağ eliyle enerjiyi alır, bedeninden geçirerek sol elinden yanındaki kişiye aktarır. On dakika kadar uygulama yapın.
Enerjinin gönderiliş yönü değişirse ne olur bilemiyorum. Dünyanın çekimi itibarıyla, bazı kişiler bunun, sağa ekvatorun üst yönüne, bazıları da sola, alt yönüne doğru yapılması gerektiğini iddia etmektedir. Teorilerin hepsine saygımız var, ancak bu bizi hiçbir şekilde sınırlamamalıdır. Reiki dostlarınızla birlikte her ikisini de deneyin ve size uygun olanı sezgilerinizle bulun. Belki de tercihimizin altında alışkanlıklarımız yatıyordun Bence her iki yol da işe yarayacaktır, belki daha da ötesini bile sağlayabilir. Sağa, sola, yukarı veya aşağı önemli değil, biz enerjiyi yönlendirmeyi öğrenelim, önemli olan odur.
Grubun enerjisi genellikle, katılanların enerjisinin toplamıdır, bu nedenle her seviyede şifa mümkün kılınır. Ben seminerlerimde, 10-15 dakika alıştırma yaparım. "Reiki 2' ve 'Reiki 3' uygulayıcıları, bu derecelerdeki sembolleri de kullanabilirler.