FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

8. Enkoku Chiryo (Shashin Chiryo): Uzaktan Şifa Teknikleri

Dr. Usui, uzaktan şifa göndermeyi çok severdi. Alıcı  yandaki odada bile olsa, o bu tekniği kullanırdı. Bu tekniği Okuden Koki, yani bizini 'Reiki 2' dediğimiz, Okuden'in son kısmında öğretirdi. Japonca enkaku, 'göndermek', chiryo ise 'tedavi' demektir. Bu yöntem.   Japonya'da, aynı zamanda Shashin Chiryo veya fotoğrafla tedavi' olarak da bilinir. Reiki uygulayıcıları oldukça, birçok şifa yöntemi de olacaktır. Bütün yöntemler, zihinlerimizi odaklayabilmemiz için tasarlanmıştır.
Mümkünse, alıcının bir resmini kullanın. Resmin arkasına, adını ve doğum tarihini yazın. Eğer tanımadığınız birisine göndermeniz gerekirse, mümkün olduğu kadar çok bilgi toplayıp bunları resmin arkasına yazarak enerjinizi daha iyi odaklayabilirsiniz. Fotoğraf kullanırken, hastanın bedeninin şifa gereken noktalarına ulaşmak daha kolay olur.  Eğer alıcının resmi yoksa, parmağınıza veya dizinize, onu temsil eden bir şekil çizin; Hangi parmağınızın veya dizinizin olması önemli değil.
Bazı Reiki öğretmenleri, uzaktan şifa gönderirken kendi bedeninize dokunmamanız gerektiğini, çünkü belki kendi rahatsızlığınızı da birlikte gönderiyor olabileceğinizi söylerler. Bence bu yanlıştır, sakın bu konuda endişelenip, kuşkuya düşmeyin, çünkü enerjinizi bir başkasına göndermek için kendi bedeninizi kullanırken, bunu sadece zihninizi odaklamak için yapıyorsunuz.
Sizden enerji göndermeniz istenmemişse göndermek doğru olmaz. Reiki'nin asla bir zararı yoktur, ama kişilerin özgür iradelerine saygılı olmalıyız, onların yararına da olsa özgürlüklerine müdahale edemeyiz.