FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

9. Seiheki Chiryo; Kötü Alışkanlıklar İçin Şifa Tekniği

Japonca seiheki, 'alışkanlık', chiryo, 'tedavi' demektir. Bu teknik, kötü alışkanlıklardan kurtulmak amacıyla uygulanır. Birçok kimse bu tekniği, Batı Reiki'sinin    programlama tekniği olarak bilir. Programlama tekniği, orijinal tekniğin daha gelişmiş şeklidir. ('Reiki  Ateşi'' adlı kitabımda anlatıldığı gibi). Bu, Reiki sembollerinin kullanılışı ile ilgili, ama buradaki teknik ilgili değildir. Eğer tek başına çalışıyorsanız, bir onaylama yapın. Hastalara şifa uyguluyorsanız, onların onaylama yapmalarına yardımcı olun. Unutmayın, onaylamalar kısa, kesin ve olumlu, geniş zamanda ve kullanan kişinin kendi ağzından olmalı, ancak asla sınırlayıcı olmamalıdır. İnsanların hayatlarında gerçekten ne istediklerini anlamak için zaman gerekir, çünkü dileklerimizin, başlangıçta çok belirgin olmayan çok daha derin anlamları vardır.
İzlenecek yol:
Sürekli olarak kullanmadığınız elinizi, (eğer solaksanız sağ elinizi, değilseniz sol elinizi) hastanın alnına, herzaman kullandığınız elinizi de başının arkasına koyun. Elleriniz iki veya üç daki­ka orada dursun, bu arada siz zihninizden onaylamayı tekrarlayın. Sonra onaylamayı bitirip, hastanın alnındaki elinizi yavaşça çekerken, başının arkasındaki diğer elinizi çekmeden Reiki enerjisi verin.
Dr. Usui bu teknikle birlikte, beş Reiki prensibini ve Meiji İmparatoru'nun şiirini kullanırmış. Hastanın alnına ve başının arkasına dokunurken onaylama yerine, beş prensibi tekrarlarmış.