FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

11_Gyoshi-Ho: Gözlerle Şifa Verilmesi

Japonca gyoshi, 'dikkatle bakmak' demektir. Dr.Usui el kitabında enerjinin, bedenin bütün bölümlerinden, özellikle de eller, gözler ve nefesten aktığını yazmıştır. Gözlerimizden enerji aktarmayı biliyoruz, ancak bu teknik onu doğru olarak nasıl kullanacağımızı öğretmektedir. Şifa verebilmemiz için, önce gözlerimizi gevşetmeli ve dinlendirmeliyiz. Dikkatli bakmak rahatsız edicidir ve gergin bir bakış, şifa vereceği yerde rahatsız eder.

Şekil'de görülebileceği gibi, bu tekniğin alıştırması çiçek gibi bir cisimle yapılabilir.
1 - Çiçeği elinizde de tutabilirsiniz, gözünüzün hizasında 30-40 cm uzaktaki bir masanın üzerine de koyabilirsiniz. Önce gözlerinizi dinlendirin, sonra çiçeğe bakmaya başlayın. Sanki çiçeğin içinden bakıp, arkasını görüyormuşsunuz gibi bir his oluşur. Bir süre sonra artık her şeyi 180 derece görür gibi olursunuz.
2 - Çiçeğe bakın ve kendi bakışınızı göndermek yerine görüntünün size gelmesini sağlayın. Bir süre sonra gözlerinizdeki süptil nefesi fark edeceksiniz. Bu egzersizi, bir hastaya rahat bir şekilde uygulayacak hale gelene kadar hergün yapın.
İzlenecek yol:
- Birkaç dakika boyunca, hastanın bedeninin şifa vermek istediğiniz bölgesine, yumuşak bir şekilde odaklanın, kişinin görüntüsünün gözünüzün önüne gelmesini sağlayın. Hastanın enerjisi gözünüze geldiği, zaman arada oluşan enerji halkasını görürsünüz. Reiki sembollerini, hastanın bedeninin şifa vermek istediğiniz bölümüne gönderin.
Bu tekniği tercih edip, daha fazla kullanmak isteyen Reiki uygulayıcıları için, aşağıdaki Hindu meditasyonu tekniği uygulanabilir.

Buna TRATAK meditasyonu denir.
Rahat bir şekilde, 45-60 dakika oturup bir muma bakın. Gözlerinizi kırpmayın. Birkaç dakika sonra gözleriniz yaşlanmaya başlayacaktır. Mum ışığına bakmaya devam edin. Biraz alıştırma yaparsanız, bunu bir saat süre ile yapabilir hale gelirsiniz. Bilinciniz, lazer ışını kadar keskin ve yoğun bir şekilde odaklanacaktır.
Tratak, bir resim veya ışıklı bir heykel ile de, bir Reiki dostunuzla, kendi kendinize aynayla veya kapkaranlık bir odada yalnız başınıza da uygulanabilir. Bu uygulamayı alevle yapmak rahatsızlık verirse, karanlıkta konsantre olarak da yapabilirsiniz.