FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

14. Jacki-Kiri Joka-Ho: Negatif Enerjinin Arındırılması

Japonca jacki, 'negatif enerji', kiri, 'kesmek' demektir. Joka-Ho bir arındırma tekniğidir. Herhangi bir cisimdeki negatif enerjiyi kesmeyi öğretir. Ancak bu tekniğin önemli bir yasağı vardır. '' Hiç bir canlı üzerinde uygulamayın ! '' Canlı varlıklar için zaten kenyoku, jos-hin kokyuu-ho ve hanshin koketsu-ho gibi arındırma tekniklerimiz var.
Hepimiz bir cismin dışarıdan enerji çektiğini biliyoruz. Kristal, değerli taşlar ve metaller diğerlerine oranla daha fazla enerji çeker. Çoğu zaman bir antikacıda bir objeyi elimize aldığımız zaman "Ayy, bu da nesi?" diye bir tepki verdiğimiz olmuştur. Onu kullanan ya da giyen kişinin veya muhafaza edildiği yerin enerjisini hissederiz. Kişi bir aziz ise veya mekan kutsal bir mekan ise o cisim kutsal bir cisim haline gelir. Ama eğer objedeki enerji 'kötü' veya rahatsızlık verici ise burada sözü edilen tekniği kullanın. Burada 'kötü'yü özellikle tırnak içine aldım, çünkü enerji asla kötü değildir. En kötü olasılık, 'bize uygun değil' olabilir.
İzlenecek yol:
Arındırılacak cismi her zaman kullanmadığınız elinize koyun, 4-5 cm yukarısından, her zaman kullandığınız elinizle yatay olarak üç kere kesme hareketi yapın. Üçüncüden sonra birden durun. Havayı kesme hareketini yaparken Tanden'inize odaklanıp nefesinizi tutun. Cismi arındırdıktan sonra birkaç dakika Reiki verin. Cisim elinize sığmıyorsa, önünüze yere koyun. Eğer, örneğin ev gibi çok büyük bir şeyse, o zaman uzaktan şifa uygulayın.