FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

18. Hanshin Koketsu-Ho: Kanın Değiştirilmesi

Daha önce de görmüş olduğumuz gibi, Japonca'da  hanshin, 'bedenin yarısı, koketsu, 'kanın değiştirilmesi' demektir. Bu teknik, şifa uygulamasından sonra hastayı dünyaya geri getirmektir. Ayrıca ruh hastaları için de uygulanır. (Kanın değiştirilmesi, kirli kandan veya kirli maddelerden kurtulma.)
İzlenecek yol:
Ayaktayken, hastanıza, önünüzde hafifçe dizlerini bükerek arkası dönük olarak durmasını söyleyin. Sol elinizi omuzuna koyarak dengesini sağlayın. 10-15 dakika, yavaşça omurgasından aşağıya doğru elinizi sürtün. Omurganın (C7) omurundan başlayıp sağ kalçasına kadar inin. Sonra aynı şeyi sol taraftan yapın. Omurga boyunca elinizi sürterken nefesinizi tutun. 10-15 dakika sonra, işaret parmağınızı omurganın sol tarafına, orta parmağınızı da sağ tarafına koyun, kuyruk sokumuna kadar sürtüp 5. omura ulaştığınız zaman iki parmağınızı da hafifçe bastırın ve bir iki saniye orada tutun.


Hanshin Koketsu-Ho: Kanın Karıştırılması

1-3: Elleriniz yavaşça hastanın omurgasında 10-15 kere sürtün. (C7) Yedinci omurdan başlayın, sağ kalçaya doğru inin. Sonra aynı şeyi sol kalçaya doğru yapın.4-12: Aşağıya doğru inerken nefesinizi tutun. 10-15 kereden sonra işaret parmağınızı omurganın sol tarafına, orta parmağınızı da sağ tarafına koyun. Kuyruk sokumuna kadar sürtün. Alttan beşinci omura ulaşınca iki parmağınızla hafifçe bastırın ve birkaç saniye tutun.