FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

2. Reiji-Ho: Reiki Enerjisinin Görünüşü

Japonca Reiji, 'ruhun görünmesi' anlamına gelir. Şimdi konumuz Reiki olduğu için, burada, Reiki Enerjisinin görünmesi şeklinde algılanmalıdır. Hawayo Takata'nın günlüğünde bu teknik, ''enerji açısından en büyük sır" olarak tarif edilmişti. Takata, 'Reiji Ho"yu, 'R' yerine 'U ile (Leiji-Ho) yazmış.
Bu teknik bize sezgilerimize göre hareket etmemizi öğretiyor. Sezgilerimizi geliştirmek zorunda değiliz, çünkü zaten doğuştan bize bahşedilmiş. Yapacağımız tek şey sezgilerimize kulak vermek ve onları izlemek. Hepimizin sezgilerimizi dinlemediğimiz zamanlar olmuştur. Genellikle inkar ederiz. Oysa ne kadar çok hayatıma ve kendime güvenirsem, sezgilerim de o kadar gelişir.
Egonun, kendi realitemizi yarattığımızı düşünmesi ve yaşantımızdaki olay ve koşulları belirtmesi çok memnuniyet verici, ama benim yaşadığım deneyim bu teoriyi teyit etmiyor. Tabii ki, bereket sağlamak için açık olmalıyız, ama hayat bize rağmen kendi yörüngesinde gidiyor. Öğrenmemiz gereken şey akışı durdurmadan kenara çekilmek ve hayatı, yaşaması için kendi haline bırakmak.
Reiki konusunda ve Reiji tekniğinde, hayatın kendini yaşamasına izin vermek demek , enerjinin nereye, ne zaman ve nasıl olursa olsun akması için dar bir bambu olması demektir.
Bu teknik için gereken şartlar çok kolaydır:
- Rahat bir pozisyonda oturun veya ayakta durun, gözlerinizi kapatın.
- Ellerinizi kalbinizin önünde birleştiriri ve enerjinin içinizden akması için izin isteyin.
. Hastanızın her seviyede şifası ve iyiliği için izin isteyin.
- Birleştirmiş olduğunuz ellerinizi üçüncü gözünüze doğru kaldırın ve Reiki'ye, ellerinizi ihtiyaç duyulan bölgeye yönlendirmesini isteyin.
Ne olduğunu anlamak için beklemeyin. Büyük bir hızla bedenin belirli bir bölgesine yönlendirileceksinizdir. Bu birçok farklı şekilde gerçekleşebilir. Eğer görsel olarak yönlendiriliyorsanız, içsel benliğiniz şifaya ihtiyacı olan organın adeta önünüze atladı­ğını hissedecektir.
İşitsel olarak yönlendiriliyorsanız, bedenin ilk önce hangi bölgesine şifa uygulanacağını duyacaksınızdır. Eğer hissi olarak yönlendiriliyorsanız, hastanızın neresine ellerinizi koyacağınızı hissedeceksinizdir. Bazı şifacılar şifa uygulanacak olan bedendeki hareketi, kendi bedenlerinde hissederler.
Bütün ipuçlarını kullanabilirsiniz. Hastanıza enerji uygulamak üzere bütün İlişlerinizi ve bilginizi kullanmalısınız. Hastanıza, bedeninin neresinde rahatsızlık olduğunu da sorabilirsiniz. Çoğunlukla önünüzdeki masada yatan bedene bakarak, yatış şeklinden bile neyi olduğunu sezebilirsiniz. Başı nasıl duruyor, düz mü, yana mı kaymış? Beden seğiriyor mu? Bacaklar düz mü, bacağın biri diğerinden uzun mu duruyor? Omurga eğri mi? Eğer hastanın bedeninde bir seğirme varsa, ama bunun nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız, yavaşça kendi bedeninize bakıp nerede olduğunu hissedin.
Örneğin, sol omuz bölgesinde bir dengesizlik varsa, kaynağı sağ arka taraf olabilir. Bedenin gerilmiş, sert olan bölgesini bulunca enerji uygulamaya başlayın.
Eğer Reiji tekniği ile hemen açık bir mesaj akmıyorsanız, ellerinizi hastanın taç çakrası üzerinde tutun ve enerji bedenini dengeleyin. Hala yapamıyorsanız, byosen tarama metodu uygulayın. Yıllar süren eğitimden sonra, eğer sezgilerinize güveniyorsanız, sadece bakarak da hastanızdaki hastalığı görebilirsiniz.
Hastanız önünüzdeki masada yatarken, elleriniz karın bölgesine yönlendiriliyorsa, hangi organın ellerinizi oraya çektiği tam olarak anlaşılmayabilir. Bayan Koyama, en kolay yöntemin, kendi kendinize sormak olduğunu söylüyor: Safra kesesi mi, kolon mu, pankreas mı? Sonra da ellerinizin bu soruyu cevaplandırmasını sağlayın. Bu cevabın size nasıl verildiğini keşfetmeye çalışın. Ellerinizde bir gıdıklanma, belirli bir sıcaklık, manyetik bir duygu veya sadece his oluşacaktır.
Başkalarından ayrı olduğumuz, bir ilüzyondur. Akıl sonsuzdur ve hepimize ulaşabilir. Sadece insanlığın kollektif bilgisini tetiklemeliyiz. Reiki-Ho yaklaşımı ile yapacağınız tek şey sormaktır.
Şifa için Reiji-Ho'ju öğrenirseniz, onu hayatınızın, örneğin yaratıcılık gibi, başka bölümlerine de sokabilirsiniz.