FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

 ÜÇÜNCÜ GÖZ, Tibet' li doktor-lama ve gizemci Lobsang Rampa' nın olağanüstü, inanılmaz görünen , ama o ölçüde de insanın özünü ve gerçeğini sergileyen yaşam öyküsüdür. Rampa, ülkemizde yeterince tanınmamasına karşın dünyaca ünlü bir yazar. İlk kitabı olan ÜÇÜNCÜ GÖZ' ü izleyen öteki eserleri de istisnasız, '' En Çok Satan Kitaplar '' listesine girmişlerdir.

Loobsang Rampa bu ilk kitabında, akıllara durgunluk verecek şekilde yetiştirilmesini ve alın kemiğinin bir burgu ile delinerek alnında açılan (Aslında hepimizde kapalı halde bulunan) Üçücü Göz' ün nasıl kullanıldığını anlatmaktadır. Bu Üçüncü Göz' le insanların bedenlerinden yayılan ışınların nasıl göründüğünü; düşünce ve kişiliklerinin bu ışınlarla nasıl ortaya çıkarıldığını da açıklamaktadır yazar.

 

Tibet' in bilinmeyen, gizemli yaşamının, gelenek ve inaçlarının, bu arada dini lider Dalay Lama'nın da anlatıldığı kitabı asıl önemli kılan; insanın gizemi, var oluşun ve hayatın amacı üzerine verdiği çarpıcı bilgilerdir. Evet, düşsel, inanılmaz ölçüde şaşırtıcı görünen, ama o ölçüde de insanın Öz'üne, Asıl Gerçek'e ilişkin bilgilerdir bunlar...