FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

BUDDHA USUI ile nasıl tanıştım ?

BUDDHA USUİ DO İLE NASIL TANIŞTIM ?

Değerli arkadaşlarım, Reiki sözcüğünü ilk ne zaman duydum Ve Reiki ile nasıl tanıştım? izninizle bundan bahsetmek isterim ;

2001 yılında ACADEMIC SPORT CENTER da fıtness trainer görevime başladığımda,birlikte görev yapacağım; saçları kazınmış, gözlüklü,1.80 boylarda,çok sağlıklı ve dinamik bir görünüme sahip olan ,dünya umurunda değilmiş gibi gözüken,bir o kadar da derin bir sorumluluk duygusu taşıdığını hissettiğim bu kişi elleriyle bazı üyelerin, başına,omuzuna,sırtına dokunarak gözleri kapalı bir şeyler yapıyordu.
Bunun ne olduğunu kendisine sorduğumda '' Reiki '' dedi. ben de R2 mi ? dedim, kendisi güldü, '' rakam yok yazıyla REİKİ '' dedi.
Bahsettiğim kişi, Tibet te öğreti alan Kıbrıs lı REİKİ MASTER TEACHER HÜSEYİN CATO YETEN dir.
aynı yıl ben, ACADEMIC SPORT CENTER sahibi KAMİL KORUCU hocam, Duayen hocamız ÖZER BAYSALİNG ve diğer çok değerli hocalar,personel ve üyelerle birlikte çok güzel ve verimli bir yılı geride bıraktık.
Bu arada ben de ne kadar çok gönüllü olmasam da, Hüseyin hocam beni Reiki 1, Reiki 2 ve A.R.T. ( ileri Reiki 2 ya da Reiki 3 ) diyebileceğimiz derecelere zaman aralıklarıyla ve en son da 11 MAYIS 2001 de inisiye etti.
ben işin farkında değildim,Reiki çalışmalarımı da pek yaptığım söylenemezdi, ancak bir gün rahmetli ANNEM ( HAYATIMDA Kİ EN SEVDİĞİM,HER ZAMAN KALBİMDESİN) başının ağrıdığını söyledi,ben de Reiki yi hatırladım, elimi başına koyduktan birkaç dakika sonra ANNEM, '' ağrımıyor geçti '' dedi, ben de, kafa yapma benle dedim. '' oğlum vallahi geçti ağrımıyor '' diyerek tekrarladı.ağladım çok mutluydum.artık insanların ağrılarını geçirebiliyordum.
Ve HÜSEYİN hocam ,benim için verdikleri yetmiyormuş gibi,iş boşluğum esnasında referans vererek çok iyi şartlarla 2004 yılında,ENERGYM de fıtness trainer olarak göreve başlamamı sağladı.ve orda tanıştığım Reiki Master Teacher RAGIP KIRBAKAN aracılığıyla da Reiki Master Teacher SU AKÇA hanımefendi ile birlikte iki ayrı kişiden Reiki Master Teacher derecesine 01 NİSAN 2004 tarihinde inisiye oldum.
Anlayacağınız HÜSEYİN CATO YETEN benim için çok özel biridir. hayatımın mihenk taşıdır. ve ben kendisine minnet borçluyum.

Ş Ü K Ü R L E R  O L S U N .......
Reiki Eğitimlerine ve İnisiasyonlara devam........