FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

Buddha Usui İnisiyasyonu nedir ?

BUDDHA USUİ İNİSİYASYONU nedir ? 


'' Bir müzisyen düşünün, enstrumanı ile bir dinleti sunacak,önce akor yapması gerekir ki en iyi tınıyı oluşturabilsin,
işte tıpkı bunun gibi bizler de ancak çakralarımızı dengeleyerek hayatı bütün doyumuyla yaşayabiliriz ''

Doğamızda bulunan tüm canlılar kuşlar,çiçekler,böcekler,ağaçlar ve insanlar yaşamlarımızı ilahi yaşam enerjisi ile soluruz.doğa da bir denge ve mükemmel bir düzen vardır, ağaçlar büyür,kuşlar uçar,balıklar yüzer vb. hayat devamlı olarak düzenli ve ritmik bir şekilde akar ve kendini sürekli yeniler.
Ancak insanlar düşünebilen ayrıcalıkta olduğundan aynı zamanda olumsuz düşüncelere de sahiptir. (hırs,kin,öfke,nefret,gurur,yetersizlik duygusu,korkular,endişe,şüphe vb.) bu duygular bizim enerji merkezlerimizin çakralarımızın bloke olmasını ve birbirleriyle olan uyumun bozulmasına neden olur. Aynı zaman da geçmişte yaşanan olaylar ve kişilerle ilgili takıntılarımız da biz de bir takım psikosomatik sorunlar oluşturur,durum böyle olunca stres, hastalık,kazalar,erken ve hızlı yaşlanmalar artık bizim için kaçınılmaz olur.İşte REİKİ nin önemini burada daha iyi anlıyoruz, oysa ki 1 yıl içersinde tüm hücrelerimizin % 99 u yenilenmektedir, yaşlanma bedeniniz içinde meydana gelen tüm değişimin sadece % 1 lik kısmına karşılık gelir,başka bir deyişle sizi oluşturan enerji ve zekanın yüzde % 99 una yaşlanma işlemi tarafından dokunulmaz,işte biz bu % 1 i REİKİ sayesinde kontrol edilebilir hale getirmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz.
Reiki uygulamayanlar; uyku, uyanıklık ve rüya bilinci yaşarlar,Reiki öğrenenler meditasyon uygulamalarıyla 4. Biliç halini deneyimlerler, bu aşkın düşünce ( düşüncenin ötesine geçiş halidir )burada zihin dingin,sakin aynı zamanda çok dikkatli ve uyanık haldedir,burası düşüncelerin arasında ki boşluk kıvrımlarıdır,( evrensel zihin alanıdır.)beden ve zihin yoktur,zaman ve mekan yoktur burası boşluk alanı dikey zaman alanıdır,burada durağanlık hakimdir,dolayısıyla yatay zamanda oluşan zihin bedenden oluşan hayat kavramı burada varlık anlamında vardır.bu alan sonsuz yaratıcılığın,mutlak sağlığın,mutluluğun bulunduğu yerdir,bizler bu alanı deneyimlemek sureti ile bir dönem sonra 5. bilinç kozmik bilinç halini yaşamaya başlarız.burada hayat çok kolaydır, plan ve program yoktur, ön yargı yoktur, hayat kendiliğinden akar,her şey yolundadır,çünkü artık siz yönetiminizi evrene teslim etmişinizdir.