FACEBOOK 

   

REİKİ.GEN.TR

İNSTAGRAM 

REFERANSLAR

 
ŞİGEN BOZDER

Bugün Reiki 1 almamın üzerinden 23 gün geçti. Kolaylıla ve huzurlu geçirdim. Hiçkimseye borçlu olmadığımı hayatın üzerinden hiçkimseye hesap vermek zorunda olmadığımı anladım. Arada yoğun duygulara kapıldım, kıskançlık, suçluluk, başkalarına karşı sorumluluk ve vicdan sorgulaması yaptım. Bunları en çok ta çalışmalarımı aksattığımda yaşadım. düzenli çalışmamın sonucu çok rahatlatıcı, keyifli ve daha anlaşılır özellikle Gassho da saatler geçmesine rağmen boşluğun verdiği hazzı yaşadım. Birgün birşeyin farkına vardım etrafımda olan tüm enerjilerin farkına varıyor ve onlarla bütünleşmeyi deneyimledim artık yerinde duran bir ağaç ya da bir bitki değildi bana enerji veren benim bir parçamdı.

Reiki 2 ye İnisiye olalı bugün 46 gün geçmiş. Reiki 2 aslında her şeyin en berrak şekliyle açığa çıkması oluyor diyebilirim.
Yüzeye çıkan atıklar hiç kabullenemediğim asla olamaz dediğim çöp yığını azılı birer düşman gibi seni her daim tetikte bekleyen seni bırakmak bilmeyen korkuların bazen en dibe çekebiliyor insanı. o anda seni kontrol altına alan şeyin aslında benlik duygusu ve de doyumsuzluğun insanı yöneten ele geçirenin olduğunu net bir şekilde görebiliyorsun.
Artık ayıdedebilir hale geliyorsun, burası gerçekten derin sırlara geçiş yolu oluyor, zaman zaman yandığını yalın gözle görebiliyorsun.

KENDİNİ SEV, KENDİNE ÖNEM VER, KENDİNE SAYGI DUY, SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM, LÜTFEN BENİ AFFET,TEŞEKKÜR EDİYORUM, SENİ SEVİYORUM...

Sır kendini sevmek miş ancak bu aşamadan sonra bir bütün olma haline ya da sırrına mı eriyor İnsan ?   ESMA ÖNDER

Usui Reiki Master
Merhaba. 46 yaşındayım. Şu anda Usui Reiki Ryoho Master’im…. 

Size reiki ile tanışma hikayemi, bana Reikinin nasıl dokunduğunu, hayatıma neler kattığını anlatacağım; 2013 yılının Nisanın ilk günleriydi, facebookta bir arkadaşımın arkadaşıydı Gökhan hocam, ismi eskiden Reikigentr idi. Allah Allah dedim ne ilginç bir isim. Sayfasına bir gireyim dedim, bir şey beni yönlendiriyordu, hocamızın www.reikigentr.com adresine girdim, sitede reikiyi okudum ve hemen karar verdim. Bir söz beni çok etkilemişti. MUTLU OLMANA İZİN VER… bu söz o kadar güzel bir söz ki… hayatım boyunca buna izin vermediğimi fark ettim birden. Öyle bir uyanış başladı ki beynimde. Hemen aradım ve sizinle tanışmak istiyorum dedim. Cumartesi günü Gökhan hocamı dinledim ve aynı gün Reiki 1’e insiye oldum. İşte maceram bundan sonra başlıyor. 6 Nisan 2013 tarihinde Reiki 1 insiyesi,  en son 6 Kasım 2014 tarihinde Master insiyesi oldum. 

22 ve 20 yaşlarında iki tane oğlum var, 8 sene önce eşimden ayrıldım ve şu anda çocuklarımla birlikte yaşıyoruz. Hayatım reikiden önce ve reikiden sonra diye ikiye ayrıldı. Daha o enerjiyi alır almaz içimde tarif edemediğim bir mutluluk oluştu. Yıllardır bel ağrısı çekiyordum, bir anda kayboldu. Uzun süre yürüdüğüm zaman bacaklarım belim nerdeyse kopuyordu, ağrı kesici içmiyordum direniyordum ama bazen tahammül edilemeyecek ağrı oluşuyordu, bu duruma düşmemek için fazla yürümemeye ayakta durmamaya çalışarak önlemimi alıyordum. Ama şimdi bırakın belimi hiçbir yerim ağrımıyor binlerce şükürler olsun. Diğer insanların mideleri, başları, bacakları sıklıkla ağrır. Düzenli olarak hergün çakra dengeleme ve reiki şifa uyguluyorum kendime. Meditasyon yapıyorum, hergün 10 dakika da olsa zihnimi bedenimi dinlendiriyorum. Evet gelelim Reiki ile hayatım nasıl değişti. İki erkek çocuğu annesiyim ve boşanmış bir kadınım. Yıllardır çocuklarım beni çok kısıtladı, akşam erken gel, nereye gidiyorsun, kimlesin. Sürekli sürekli bir takip içindeydim. Hayatıma kimseyi almaya cesaretim yoktu. Tamam sevmeye hakkım olduğunu biliyordum ama bunu onlara bir türlü anlatamıyordum. Şu anda reiki 3’üm ve ben çocuklarımı erkek arkadaşımla tanıştırdım… Çocuklarıma benim bir erkek arkadaşım var dedim  hiç korkmadım çünkü öyle güçlenmiştim ki, kendime güvenim tamdı. Çocuklarım gayet doğal karşıladı, Tabiki anne hakkın dediler. Bunun nasıl güzel bir duygu olduğunu tarif edemem size. Yıllarca kendimi kısıtlanmış hissederken, birden üzerimden öyle bir yük kalktı ki… Şükürler olsun…

Reiki 2 olduğum zaman korkularımla yüzleşmeye başladım. Küçük oğlum bir akşam geldi, anne ben Samsun’a giden Metro otobüsünde bayram süresi boyunca muavin olacağım. İçimi birden küçük oğlumu kaybetme korkusu kapladı. Başladım ağlamaya, hayır gidemezsin. 200 TL için seni kaybedemem.  Reiki enerjisi bizi korkularımızla yüzleştiriyor. Neden korkuyorsak o olayları yaşatıyor kendimizi değiştirmemiz ve şifalandırmamız için. Ve ben en çok korktuğum korkumla yüzleşiyordum o anda. ÇOCUKLARIMI KAYBETME KORKUSU. Hayır diyordum başka bir şey demiyordum. Yastığım ağlamaktan sırıl sıklam oldu. İçimi evham aldı, kafamda onu kaybetme senaryoları çizmeye başladım. Gidicem diyordu başka bir şey demiyordu. Gecenin bir vakti, Gökhan hocama mesaj attım. Sağolsun hemen Esma ilkönce sakin ol ve oğluna gitmesi için izin ver dedi. Hayır hocam dedim nasıl vereyim izin,  ya O’nu kaybedersem. Onu kararında özgür bırakmalısın o onun kararı dedi. Uzaktan reiki gönderdi ve ben sakinleştim, oğluma da izin verdim. Sabah ne oldu biliyor musunuz? Anne ben gitmekten vazgeçtim dedi… 

Reiki’den önce sürekli kötü bir şeyler olacakmış gibi hisler olurdu içimde, hep bir kötü şeyler olacak beklentisi içinde olurdum. Ama Reikiden sonra güçlendiğim için, ben bugünümü nasıl güzel geçirebilirim düşüncesi ile uyanıyorum. Maddi durumumda da düzelmeler oldu, eskiden bu ayı nasıl atlatırım, ya yetmezse endişesi taşırken, içimdeki o rahatlıkla, düşünmüyorum bile, yeter mi yetmez mi diye… 

Reiki 3’e insiye olurken içimde öyle güçlü bir duygu vardı ki, içimden sürekli şükürler olsun şükürler olsun demek geldi ve yaşlar kendiliğinden aktı. Gökhan hocamın gözlerine baktım, ben ağlıyordum o ise bana gülümsüyordu, çünkü biliyordu, ne hissettiğimi…. Ben çok şanslıyım ki onun gibi bir insanı tanıdım. 

Reiki 3 olduğum dönemde benim için çok önemli bir olay daha yaşadım; çocukluğumdan beri şarkı söylemeyi çok seviyordum. Ama bir türlü sahneye çıkıp da şarkı söylemeye ne fırsatım olmuştu, ne de korkumu yenip de çıkıp bir söyliyim diyememiştim. Bir gün Tüpraş’ta çalıştığım dönemlerde tanıdığım ve müzik grubu olan Bülent Subaşı’yı aradım, sizinle şarkı söylemek istiyorum dedim. Sesimdeki coşkudan istekten Bülent bey benim sesimi dinlemeden tamam Esma dedi. Bir akşam Tüpraş’ın özel bir akşam yemeğinde beni sahneye çıkarttı ve ben heyecanlanmadan kendime güvenli bir şekilde şarkılarımı söyledim. O kadar mutluydum ki; düşünün çocukluğunuzdan beri hayal ettiğiniz bir isteğinizi gerçekleştirmişsiniz. Mutluluktan uçuyordum. Şarkı söyleyeceğim ana önceden uzaktan reiki gönderdim. Kendime ben çok güzel şarkı söylüyorum gibi olumlamalar yaptım. Ve ben alnımın akıyla bu işin de üstesinden geldim. Benimle şarkı söylemeye devam etmek istediklerini söylediklerinde ise verdiğim cevap daha ilginçti  Teşekkür ederim, bana bu fırsatı verdiğiniz için ama bu kadar dedim. 

Bir fabrikada sekreter olarak çalışıyorum. Çalıştığım işyerimi çok seviyorum, işimi seviyorum, çevremde beni seven ve bana değer veren insanlarla beraber çalışıyorum. Genel müdürümüz, eşi, genel müdür yardımcımız hepsi şeker gibi insanlar, mütevazi, olgun, insana değer veren kişilerdir. Ben çok şanslıyım. Onlar da biliyorlar reiki ile ilgilendiğimi ve destekliyorlar. Hatta bir keresinde şöyle bir olay olmuştu: Benim cumartesi çalışmam için karar çıkarmışlar, ama ben reiki eğitimlerine gittiğimi söyledim. Olmaz cumartesi günü buraya gelmen lazım dediler. O kadar kararlıydım ki; gelemem reiki daha önemli benim için dedim, düşünebiliyor musunuz bendeki özgüveni, 46 yaşında sanki kolay iş bulabilecekmişim gibi. Bulurdum veya bulmazdım, tek düşündüğüm derdimi anlatmaktı ve anlatmışım ki; tamam Esma gelme Cumartesi dediler. Merdivenleri üçer beşer indim mutluluktan, gene bir şey daha başarmıştım.  Ben anlamam dediğim halde, başka bölümlerden de teklifler aldım. Maaşım yükseleceği halde kabul etmedim. Çünkü bulunduğum konumu seviyorum... Kişiliğim, karakterim etrafıma verdiğim enerji değiştikçe hayatıma bir sürü fırsat geliyor. Ama ben oturup düşünüyorum, iç benime soruyorum, kendimle konuşuyorum. İçime ne sinerse, beni coşkulu, mutlu hangisi hissettirecekse o tarafa yöneliyorum. 

Çevremdeki kendini iyi hissetmeyen kişilere reiki veriyorum. Onları da şifalandırıyorum. Şükürler olsun. 

Reiki 1’e insiye olduktan sonra her meditasyonda ve arkadaşlarımın uyguladığı şifalarda ağlamalarım oluyordu. Bazen hıçkırarak, bazen sinsice sadece gözlerimden yaşlar boşalıyordu. Reiki ile şifalandıkça içimdeki olumsuz duygulardan, eski bana faydası olmayan düşüncelerden arınıyordum. 

Kişiliğimde de değişiklikler oldu. Korkak, kendini değersiz hisseden bir kadınken, hep karşımdakinden ilgi alaka görmek isteyen bir kadınken, kendi değerimi kendim bilince zaten karşımdakinin de bana ilgi gösterdiğini fark ettim. Tabiki bunu anlayana kadar da epey bir arınma ve farkındalığımı artıracak olaylar yaşadım. Karşıma bir sürü kişi, bir sürü olay çıktı. Her olayda ben bunu neden yaşıyorum diye kendime sorgulamalar başladı. Neden korkuyorsam, karşıma korkularımı hatırlatan kişiler çıktı. Ama hepsi ben farkındalığım arttıkça, kendimi şifalandırdıkça teker teker hayatımdan çıkıp gidiyorlardı. Bunun için Hiçbirşey yapmadım.  Zaten olaylar öyle bir gelişiyor ki, olması gereken kişiler hayatımda kalıyor, gitmesi gerekenler gidiyor. 

Diyelim ki beni üzen bir olay oldu. Eskiden bu olaya günlerce düşünür kafa yorardım, niye oldu da, keşke olmasaydı da, şimdi ne yapmalıyım, ne etmeliyim. İşin içinden çıkamaz debelenir dururdum, şimdi ise şöyle düşünüyorum, bu olan olay benim hayrıma, bir şeyler öğrenmem için oldu, benim burada ne ders çıkarmam gerekiyor, neyi öğrenmem gerekiyor diyorum ve dersimi alıp, şükredip, teşekkür ediyorum. 

Günlerce ağladığım, içime dönme ihtiyacı duyduğum çok zamanlarım oldu. Kimseyle konuşmak dertleşmek istemedim. Sadece meditasyon yapıp, reiki çalışmalarımı yapıp, içime sorular sordum. Bunu yapma ihtiyacı duydum çünkü. Gelişimim içindi bütün olanlar. Enerjim yükseldikçe, farklı boyuta geçince, bakış açım değişti. Kendimi kötü hissettirecek olaylar geldiğinde de tepkimi veriyorum, içime atmıyorum. Karşımdaki beni anlasın anlamasın, benim için önemli olan düşüncelerimi karşı tarafa dürüstçe anlatabilmem. Gökhan hocama çok teşekkür ederim. Benim ilerlememde büyük rol oynadı. Her sorduğum soruya net bir şekilde cevap verdi. Hatta size komik bir şey söylemek istiyorum; hocam siz hep böyle miydiniz diye sorduğumda, master olduktan sonra böyle oldum, kendiliğinden dedi  İnşallah ben de izinizdeyim hocam…..

Ve artık asla yalan söylemiyorum. Doğruları söyleyince, bana doğru insanlar ve olaylar geleceğini biliyorum. 


EBRU BARUTGAN ERDOĞAN

Usui Reiki Master
Hayatında Usui Reiki ile o kadar büyük değişimler yaşadım ki hepsini saymaya kalksam sayfalar sürer.Kısaca anlatmaya çalışacağım : )

Öncelikle Reiki 1 insilasyonunmun hemen ilk akşamı burnumda inanılmaz bir akıntı oldu.Hocama sordum şifalanıyorsun dedi ve on gün içinde kendimi ameliyathanede buldum.15 yıldır ertelediğim burun ameliyatımı oldum.Sonra baş ağrılarım geçti en son olarakda bacak ağrılarım.kısacası fiziksel şifam gerçekleşti.

Reiki 2 ve 3 de zihinsel ve duygusal değişim yaşadım.Kendimi doğru bir şekilde ifade etmeye istemediğim şeyleri açıkca söylemeye başladım.

Mastırlık ise apayrı bir boyut anlatılmaz yaşanır diyeceğim.....

Artık plan program yapmadan yaşıyorum, kontrolcülüğümü bıraktım.Daha dingin ve sakinim.Olaylar karşısında soğuk kanlı durabiliyorum.Korunduğumu biliyorum.Çabalamak kelimesi hayatımdan çıktı.Dünyayı algılayışım değişti....vs..vs.....En önemlisi içsel huzurla buluştum.Zaten insanların aradıkları da aslında HUZUR değil mi...Anladım ki huzur dışarıda değil içeride....İçinizde huzuru bulunca nerede ve kiminle olduğunuzun pek bir önemi kalmıyor...

Daha ne olsun...hayatıma kattıklarından dolayı Gökhan hocama ve Su hocama sonsuz teşekkürler... iyi ki varsınız...


 


NURCAN KARADANA

Usui Reiki 3. Seviye

Merhaba, reikiyi daha önce duymuştum.Fakat yakın arkadaşım,dostum Ebrudan reiki eğitiminin olduğunu ve onun katıldığını duydum.Mayıs ayıydı konuştuğumuzda o zaman uygun zaman değilmiş benim için!reiki yolum tanışmam 2013 Temmuz ayında oldu.Gökhan hocamla tanıştım bana reiki anlattı ve ben o gün reiki 1 inisiyesini aldım.Hayatımdaki değişimler için ilk adımımı atmış oldum.Ben reiki inisiyesi almadan önce çok sıklıkla baş ağrısı çeken migren rahatsızlığı olan biriydim.Reiki 1 olduktan sonra 3 gün başım ağrıdı Gökhan hocamla konuştum şifalanma sürecinde olduğumu herşeyin daha iyiye gideceğini bana anlattı.Ogüne kadar başım her ağrıdığında hasteneye gidip serum alan ben ve migren ilacının yanı sıra birçok ağrı kesici kullanan ben bugün geldiğim noktada bütün ilaçlarımı ve herşeyi geride bıraktım.Benim için hayat yeniden başladı şükürler olsun.Beni tanıyan arkadaşlarım ve yakınlarım yüzümün aydınlandığını gözlerimin daha parladığını söylüyorlar :)reiki dokunuşu farkındalığımı artırdı yolum daha aydın,korunduğumu biliyorum.Şimdi reiki, 3'teyim masterlık yolunda adım adım ilerliyorum.İyiki hayatımda reiki yolum açılmış!İyiki Gökhan hocamla tanışmışım!İyiki Su hocamla tanışmışım.İyiki varsınız sizlere sonsuz teşekkürler.Şükürler olsun :)Benim sizlerle tanışmama vesile olan Ebru Barutgan Erdoğan'a dostuma teşekkürler....Tüm Reiki arkadaşlarıma sevgiler iyiki sizleri tanımışım...


 


NURAN AYLI

Usui Reiki 2. Seviye

Merhaba ben 40 yaşındayım. Gürsaş'ta çalışıyorum. Reiki ile tanışmadan önce kendi içimde mutsuz, üzgün, içine kapanık sürekli basıma kötü olaylar gelen biriydim. Esma arkadasım bir gün bana reiki ve gökhan hocamdan bahsetti ve tanısmanı çok isterim ve seninde reiki 1 olup kendi kendine çalışmalarını düzenli bir şekilde yaparsan kendini daha iyi hissedeceksin diyen esma arkadaşıma bir gün karar vermiştim yanına gidip esma ben gökhan hocamla tanışıp reiki 1 olmak istediğimi söyledim. Ve gökhan hocamla tanıstık ve beni reiki 1'e insie etti gökhan hocama çok teşekkür ediyorum. Reiki çalışmalarımı belli bi süre düzenli bi şekilde yaptım kendi içimde mutlu etrafıma mutluluk saçan biri haline geldim.Hatta bi ara doğruyu söylemek gerekirse reiki çalışmalarımı yapmamaya başladım 10 gün önce esma arkadaşım ve gökhan hocam bana çalışmalarımı daha düzenli bi şekilde çalışmak için her ikiside birer kez rica etti ve 10 günden beri çalışmalarımı düzenli bir şekilde yapıyorum mutluyum huzurluyum beni reiki ve gökhan dhocamla tanıştıran esma arkadsıma teşekkür ederim. Dün gece yazımı bitirdikten sonra, annem bu reiki nedir kızım dedi ve bende anneme şifa dedim. Annem o şifadan banada yapar mısın kızım dedi. Şişmiş olan ve ağrı çeken annemin dizlerine hiç tereddütsüz reiki yaptım. Reiki verirken, ellerime sanki bıçaklar batıyormuş gibi hisler oldu. Aynı şeyi annem de hissetti, sanki dokunduğun yerde, avuçlarının içinde bıçaklar saplanıyor gibi hissettim dedi. Ve ayağını oynatmaya başladı. Ki bu ayağını ve parmaklarını hiç oynatamıyordu. Annem dün gece rahat uyudu, ağrısız sızısız. Sabah uyandığımda ise, kızım işe gitmeden bir kere daha bana reiki verir misin dedi. Ben de tabiki anne dedim ve verdim. İşe giderken bana dualar etti, allah razı olsun kızım senden de seni reiki ile tanıştıran Esma arkadaşından da ve Gökhan hocandan da Allah razı olsun dedi ve dualar etti arkamdan. Gündüz aradığımda anne nasılsın dediğimde ise sesi uykulu geliyordu, o kadar huzurluydu ki, rahatlamıştı, kızım hiç ağrım yok, sızım yok, şişlik de indi dedi. 

Bir yıl önce Arabistandan gelen ve istanbula yerleşen bir arkadaşım vardı, diz kabağının altında kist vardı ve radyoterapi görmesini doktorlar istemişti. Ama ilaç tedavisi vermişler ilkönce. İlaç tedavisinden sonra tekrar kontrole çağırdılar. Bu sırada arkadaşıma reikiden bahsettim ve reiki verdim günlerce. Son doktor kontrolüne gitti ve doktorlar artık radyoterapi görmesine gerek kalmadığını ve kistin küçüldüğünü söylemişler. Bu da başıma gelen reikinin hayatıma kattığı başka bir örnek Şükürler olsun....